Siin oleme kogunud kasulikke linke ja võrdlusmaterjale, mida meie kliendid sageli kasutavad.

1Kes saab kasu päikesepaneelidesse investeerimisest?
Päikesepaneelid aitavad säästa elektrit ja lisatulu teenida nii eraklientidele kui ka korteriühistutele ja ettevõtjatele.
2Kuidas on päikesepaneelid elektrivõrku ühendatud?

Selleks tuleb väiketootmisseadme (elektripaneelide) omanikul esitada liitumistaotlus ja sõlmida elektrivarustuse leping. Ooteaeg on kuni 2 kuud, kui lisatööd elektrivõrgus ei ole vajalik, muudel juhtudel kestab järjekord kuni 1 aasta. Sellisel juhul on oluline arvestada ka elektrivõrgu ümberkorraldamisega seotud võimalike kuludega.

Loe lähemalt Elektrilevi lehelti: https://www.elektrilevi.ee/ru/vaiketootjale

3Kuidas kasutada päikesepaneele pimedas?
Päikeseenergia kasutamiseks pimedas on soovitatav paigaldada koduaku. Huvitav fakt: mõnedel uutel elektrisõidukite mudelitel (näiteks Mitsubishi Outlander) on kahesuunalise laadimise funktsioon (inglise keeles Vehicle to grid – V2G). Selliseid autosid saab ööseks kasutada koduse akuna. Tulevikus muutuvad sellised tehnoloogiad üldlevinuks ja päikesepaneelide omanikud saavad elektrivõrgust veelgi rohkem sõltumatust.
4Kuidas toimub üleliigse elektri müük võrku?
Ületoodetud elektrit on võimalik müüa elektritarnijale börsihinnaga, kellega sul on sõlmitud vastav leping.
5Kas päikesepaneelide paigaldamiseks on olemas toetusmeetmed?

Jah! Sihtasutus Kredex (praegune Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutus) võtab vastu rahalise toetuse taotlusi päikesepaneelide paigaldamiseks eramutele, aurusaunadele, kortermajadele (partnerluste kaudu) ja suvilatele.

Loe lisaks: https://www.kredex.ee/et/paikesepaneelid