Päikesepaneelide paigaldamine on suurepärane võimalus iseseisvalt toota taastuvenergiat sinu kodu või kontori jaoks. Kuid nagu iga seade, vajavad päikesepaneelid regulaarset hooldust, et tagada nende jätkuv toimimine parimal viisil.

Meie tehnikud pakuvad hooldusteenuseid ehk elektriohutuse kontrolli ja paneelide puhastamist selleks, et tagada sinu süsteemi ohutust ja tõhusust.

Hoolitse oma investeeringu eest - võta ühendust Altmer Energyga juba täna, et broneerida oma hooldusaeg.

Hoolduse eesmärk #1: Puhtad paneelid

Aja jooksul koguneb paneelide pinnale tolm ja muu praht, mis lõpuks vähendab nende võimet päikesevalgust koguda ja elektrit toota. Selle tulemuseks võib olla sinu süsteemi toodangu märkimisväärne langus ja pikas perspektiivis energiaarvete säästu vähenemine. Lastes oma paneele regulaarselt puhastada, saad tagada, et need töötavad maksimaalse efektiivsusega ja toodavad võimalikult palju energiat.

Hoolduse eesmärk #2: Ohutud paneelid

Päikesepaneelide süsteemi juhtmestik võib rikkuda pikaajalise kuumuse, UV-kiirte ja muude keskkonnategurite tõttu. Seetõttu päikesepaneelide hoolduse teine oluline aspekt on süsteemi elektriliste komponentide kontrollimine. Vigane juhtmestik võib põhjustada jõudluse vähenemist ja isegi kujutada endast tuleohtu. Regulaarsed kontrollid aitavad neid probleeme varakult tabada, vältides kulukaid kahjustusi ja tagades sinu seadmete terviklikkuse.

Hoolduse eesmärk #3: Paneelide pikk eluiga

Kogemus on näidanud, et regulaarne hooldus aitab pikendada päikesepaneelide eluiga. Hoides oma paneele puhtadena ja hooldatuna, väldid kahjustuste süvenemist ja tagad, et sinu süsteem kestab võimalikult kaua. Regulaarne hooldus säästab raha pikas perspektiivis, lükates edasi kuluka remondi või paneelide asendamise vajaduse.

Altmer Energy poolt soovitame planeerida päikesepaneelide hooldus vähemalt kord aastas. Meie kogenud spetsialistide meeskond pakub igakülgseid puhastus- ja kontrolliteenuseid, et hoida sinu süsteem ohutult ja tõhusalt töös.

Olenemata sellest, kas oled uus klient või sul on päikesepaneelid juba paigaldatud, saame aidata sind sinu päikeseenergiasse investeeringust maksimumi võtta ja hoida sinu paneelid säramas veel aastaid.

Hoolduse näpunäited

On mõned asjad, mida saad teha, et aidata oma päikesepaneele hooldada, ning mõned asjad, millele on mõtet tähelepanu pöörata, kuna nad võivad vajada professionaalset tähelepanu varem kui hiljem.

  • Kerget tolmu, lehti või lund saab paneelide pinnalt puhastada pehme harjaga. Oluline on vältida abrasiivsete puhastusvahendite või tööriistade kasutamist, mis võivad paneele kriimustada või kahjustada. Ära püüa puhastada paneele, mis on kahjustatud või liiga tihedalt prahiga kaetud. Kodupuhastus ei asenda regulaarset hooldust.
  • Kontrolli, kas paneelidel on kahjustuste või kulumise märke. Praod vajavad parandamiseks või asendamiseks professionaalset tähelepanu. Ära proovi elektriprobleeme ise parandada ja hoidu võimalikest avatud juhtmetest, mis võivad tuleneda päikesepaneeli kahjustustest.
  • Kui märkad, et sinu süsteem toodab tavapärasest vähem energiat või kui sinu päikesepaneelil on muid probleeme, on soovitatav probleemi võimalikult kiireks diagnoosimiseks ja lahendamiseks pöörduda Altmer Energy tehniku poole.

Igal juhul on alati hea mõte lasta oma päikesepaneelisüsteem vähemalt kord aastas professionaalselt üle vaadata ja hooldada, et tagada selle nõuetekohane toimimine.

Hooldusaja broneerimine

Päikesepaneelide hooldus ja puhastus ei kuulu garantii alla. Kõigil Altmer Energy paneelide omanikel on aga õigus esimesele puhastusele ja ülevaatusele tasuta.

Altmer Energys kasutame uusimat tehnoloogiat ja tehnikaid, et tagada sinu päikesepaneelide ohutu ja tõhus puhastamine, võimaldades neil töötada maksimaalse efektiivsusega ja pakkudes sulle võimalikult suurt energiasäästu.

Helista kohe või saada meile e-kiri, et broneerida sinu hoolduseaeg.